איך מדבירים פרעושים

הדברת פרעושים – סיפור מהחיים

אם חשבתם עד היום שפרעושים הם נחלתם של כלבים וחתולים בלבד, אז כנראה שטעיתם. הסיפור של דוד וחנה מעיד כי הפרעושים קופצים גם על בני האדם ומוצצים את דמם במטרה לשרוד. במקרים חמורים הרוק שמפרישים הפרעושים בזמן העקיצה עלול לגרום לאלרגיות המביאות לפריחה בגוף ולתופעות חמורות נוספות.

שני כלבים משוטטים שהתנחלו בחצר של דוד וחנה השאירו אצלם מזכרת בדמות של מאות פרעושים. הפרעושים השתלטו על כל חלקה טובה בגינה ועקצו את דיירי הבית. בתחילה חשבנו שאלו עקיצות של יתושים, מספרים דוד וחנה, אך כשהעקיצות המשיכו להתרבות ובבית לא היו יתושים, הבנו כי אלו עקיצות של פרעושים.

נוסף על העקיצות, הפרעושים מעבירים גם מחלות כמו מחלות הדבר וטיפוס הבהרת וטפילים תולעיים. דוד וחנה נאלצו להתפנות מהבית להזמין מדביר מקצועי שיעזור להם להיפטר מהפרעושים הרבים.

הדברת פרעושים – איך מדבירים את הפרעושים?

הדברת הפרעושים צריכה להתבצע תוך כדי טיפול משולב בבעלי החיים שבסביבה. אם יש לכם בעל חיים בבית, אתם צריכים להתייעץ עם וטרינר על הדרך להשמיד את הפרעושים, יש שיטות שונות כמו ריסוס, איבוק טפטוף וחפיפה, וטרינר מקצועי ידע להמליץ על השיטה המתאימה והיעילה ביותר.

במבנים או במחסנים יש להשתמש בתכשירי ריסוס המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות. בשטחים חיצוניים יש לבצע עבודות גירוף,  איסוף הפסולת והרחקת שכבת הקרקע העליונה, שכבה שבה קיימת סבירות גבוהה להימצאות  הפרעושים.

בתוך הבית צריך לשאוב את מקומות המרבץ של חיות המחמד באמצעות שואב אבק רב עוצמה. חשוב לשאוב גם את השטיחים, הספות, הכורסאות ולכבס היטב את כל הבגדים החשודים המגע עם הפרעושים.

לאחר השאיבה יש לרסס את האזור בחומרי הדברה בעלי רעילות נמוכה המשלבים חומרים מעכבי גדילה. לפרעושים יש מחזור חיים של גלגול מלא, אם לא נבצע  הדברה שתפגע בכל אחד משלבי הגדילה של הפרעושים, לא נצליח לפתור את הבעיה.

המניעה היא גם חלק מההדברה. חשוב למנוע את הכניסה את בעלי חיים מהרחוב ולהקפיד על ניקיון קבוע בכל מקומות המרבץ של חיות המחמד.

סובלים מפרעושים? הזמינו עוד היום את צוות המדבירים של "המרכז הארצי להדברת פרעושים".