איך נפטרים מפרעושים

איך נפטרים מפרעושים?

תקופת האביב היא העונה שבה הפרעושים מגיעים אלינו הביתה. הפרעושים מטרידים בכל מספר, לא חייבת להיות כמות גדולה של פרעושים, גם כמה פרעושים בודדים יכולים להטריד את כל המשפחה. הפרעושים ניזונים מדם, העדיפות הראשונה שלהם היא חתולים וכלבים, אחר כך נשים וילדים ובסוף גברים. אם בני הבית סובלים מעקיצות פרעושים, כנראה שהבית שלכם כבר מלא בפרעושים ואתם חייבים להזמין מיד מדביר מקצועי.

איך תדעו שיש לכם פרעושים בבית?

רבים מתבלבלים בין פשפשים לפרעושים, אך ההבדל הוא במיקום של העקיצות. הפשפש נמצא במיטה ופעיל בעיקר בשעות הלילה. אם אתם קמים בבוקר עם עקיצות בצוואר ובפלג העליון של הגוף, כנראה שנעקצתם מפשפשים. הפרעושים, לעומתם, עוקצים בעיקר בבטן התחתונה וברגלים.

אם יש לכם כתמי דם על הסדינים ועל המיטות, יש לכם פרעושים בבית. אם יש לכם רק עקיצות לא כתמי דם, סביר להניח שאלו עקיצות של יתושים.

לא בטוחים שיש לכם פרעושים בבית? נסו שיטה של סבתא. הניחו צלחת מלאה בשמן עם נר במרכזה על הרצפה. הפרעושים נמשכים לחום ולאור. אם יש לכם פרעושים בבית, הם יילכדו בצלחת. מצאתם פרעושים לכודים? הזמינו עוד היום מדביר מוסמך!

איך תוכלו להיפטר מהפרעושים?

הפרעושים מסוכנים. הם גורמים לגירויים ולאלרגיות ובמקרה ואחד מבני הבית אלרגיה לעקיצת פרעושים, התגובות שלו עלולות להיות קשות ומסוכנות.

חשוב לרסס את כל השטח, ולא רק בפינות החדר, עם חומרי הדברה ייעודיים. ריסוס מקצועי יחזיק מעמד בן שנה לחצי שנה. לפני שמתחילים במבצע ההדברה חשוב להכין את הבית לריסוס, לא להשאיר אוכל חשוף ולסגור הרמטית צעצועים של הילדים כדי שלא יבואו במגע ישיר עם חומרי הריסוס.

חשוב לבצע הדברה משולבת בהתאם לשלבי התפתחות של הפרעושים. מחזור החיים של הפרעושים מתחיל בהטלת ביצים, מהביצים בוקעים הזחלים ומהזחל נוצר הגולם שהופך לפרעוש בוגר. מדביר מקצועי מכיר את כל שלבי ההתפתחות של הפרעושים ויודע להתאים את חומר ההדברה הייעודי לכל שלב של התפתחות.

אם יש לכם חיית מחמד בבית חשוב לפתור את הבעיה גם אצל בעל החיים במקביל להדברה בבית. יש חומרים שונים לטיפול בפרעושים אצל בעלי חיים, שמפו מיוחד, ספריי, אמפולות ועוד. אם אתם מרבים לנסוע עם חיית המחמד במכונית המשפחתית, רצוי לבצע הדברה גם במכונית.

בזמן ההדברה על הדיירים לצאת מהבית, כולל בעלי החיים. לאחר כארבע שעות אפשר לשאוב את השטיחים ולהעביר סמרטוט לח על שטח הרצפה. אין לחשוש, זה לא יפגע ביעילות ההדברה.