הדברת פרעושים בחצר

הדברת פרעושים בחצר – איך להדביר את הפרעושים לתמיד?

הדברת פרעושים בחצר היא חלק בלתי נפרד מכל מבצע הדברה של פרעושים. אל החצר נכנסים בעלי חיים זרים, הם עלולים להיות נשאים של פרעושים. כאשר הפרעושים הנמצאים בחצר יזהו פונדקאי מתאים הם ינתרו לעברו ייטפלו אליו וימצצו את דמו. הפרעושים אוהבים לחיות בסביבה עם תנאי לחות גבוהים הקיימים בדרך כלל בין מצבורי אשפה במחילות ובמאורות של בעלי החיים. חשוב לנקות את החצר ולמנוע תנאים שיזמינו את הפרעושים.

 

הדברת פרעושים בחצר – הדברה הנעשית בשלושה שלבים

כדי להצליח בהדברת הפרעושים ולמגר את התופעה לחלוטין יש לפעול בשלושה שלבים.

השלב הראשון הוא השלב שבו יש לטפל בחיית המחמד בבית או בחצר. יש לסרק את הכלב במסרק פרעושים ולחפוף את הפרווה בשמפו מיוחד נגד פרעושים. כדאי להתייעץ עם הווטרינר על אודות הדרכים למיגור הפרעושים מחיית המחמד.

השלב השני הוא השלב שבו מבצעים ריסוס נגד פרעושים. לפני הריסוס יש להכין את הבית. יש לשאוב בעוצמה גבוהה את השטיחים, את הריפוד, את מקומות המרבץ של חיית המחמד וכל מקום החשוד כנגוע בפרעושים. מומלץ לשאוב בשואב אבק עם שקית ולזרוק אותה לאחר השאיבה.

את המצעים יש לכבס במים רותחים ולתלות לייבוש בשמש.

השלב השלישי הוא השלב של הדברת פרעושים בחצר. זחלי הפרעושים מתפתחים במקומות לחים ומוצלים ,הם נמצאים בתוך האדמה במחילות ובמאורות. לכן לפני שמבצעים הדברת פרעושים בחצר יש לנקות את החצר, לסלק את הגרוטאות, לגרוף את העלים והענפים ולחשוף את האדמה כדי שחומרי ההדברה יחדרו אליה וידבירו את הפרעושים.

כדאי להגביל את הכניסה של בעלי חיים זרים לחצר הם עלולים להביא אתם פרעושים חדשים אשר יאלצו אתכם לבצע שוב הדברת פרעושים בחצר.

הדברת פרעושים יעילה היא הדברה הנעשית מתוך היכרות עם מחזור החיים של הפרעושים. מחזור החיים של הפרעושים הוא גלגול מלא. ראשית מטילה הנקבה את הביצים, מהביצים בוקעות הרימות הן הופכות לזחלים, לגלמים ולפרעושים בוגרים. יש לבצע הדברה בכל אחד משלבי ההתפתחות של הפרעושים כדי למנוע את ההתפתחות של הדור הבא.

חשוב להזמין מדביר מקצועי ולוודא כי הוא משתמש רק בחומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות.