הדברת פרעושים ביתית

הדברת פרעושים ביתית – כל הטיפים והעצות הטובות

הדברת פרעושים צריכה להיעשות במהירות עוד לפני שהפרעושים מתרבים ברחבי הבית. קצב ההתרבות של הפרעושים הוא מהיר, הם עשויים להכפיל ולהשליש את עצמם בתוך תקופה קצרה. הפרעושים ידועים כבעלי עמידות גבוה, הם מסוגלים להתקיים תקופות ארוכות ללא מזון והם אוהבים להיות בשטיחים, במיטות, בבדי ריפוד, בפרוות של חיית המחמד בבית ובערמות גרוטאות.

הדברת פרעושים – ההדברה הטובה היא המניעה

אם לא נספק לפרעושים תנאי מחייה טובים ונעימים, הם לא יימשכו לבית שלנו. לכן חשוב להקפיד על ניקיון והיגיינה. יש לשאוב ולנקות באופן קבוע את כל המקומות שבהם שורצים הפרעושים ולא להשאיר ברחבי הבית שאריות של מזון או פירורים.

אם בחצר שלכם מסתתרים חתולי רחוב או כלבי רחוב, הרחיקו אותם מהחצר. ייבשו את כל  המקומות שבהם נאספים מים עומדים, פנו את כל הגרוטאות מהחצר, נכשו עשבים שוטים והרחיקו עלים וענפים יבשים.

אם גיליתם מספר מועט של פרעושים בבית, שטפו את הרצפה עם אקונומיקה בריכוז גבוה, שטיפה קבוע של הרצפה עם חומר האקונומיקה, תרחיק את הפרעושים מהבית.

פרעושים, ומזיקים נוספים, רגישים לריח של החומץ. עשו לכם מנהג קבוע, לכל דלי של מי שטיפת הרצפות הוסיפו רבע כוס של חומץ לבן. הריח הקבוע של החומר ימנע את בואם של הפרעושים לביתכם.

קחו את חיית המחמד שבביתכם לביקור קבוע אצל הווטרינר. בקשו מהווטרינר להמליץ לכם על שמפו מתאים ואבקות מתאימות נגד פרעושים. שימוש קבוע בחומרים אלו ירחיק את הפרעושים מחיית המחמד שבבית.

ריח החומץ, כאמור, דוחה ומרחיק את הפרעושים. אם יש לכם כלב בבית, ערבבו חומץ תפוחים במי השתייה ובאוכל של הכלב, בעיקר בעונת הפרעושים. שימו  כף חומץ תפוחים במי השתייה של הכלב או ערבבו את החומץ באוכל של הכלבים. כדאי לדעת כי החתולים רגישים לחומץ, אך הכלבים לא.

תנו לכלב או לחתול לאכול באופן קבוע שן של שום טרי. אפשר לרסק אותה בתוך האוכל. לכלב גדול יש לתת שן שום גדולה, לכלב קטן רבע שן שום. גם החומץ וגם השום יוצרים הפרשות העוברות דרך העור של הכלב או החתול, הריח מצליח להרחיק מהם את הפרעושים.

אם לא הצלחתם להדביר את הפרעושים באמצעים ביתיים, הזמינו מיד מדביר מקצועי מומחה בתחום הדברת פרעושים.