הדברת פרעושים טבעית

הדברת פרעושים טבעית – כדי למנוע סכנה לדיירי הבית ולסביבה

חומרי הדברה מכילים בדרך כלל חומרים רעילים העלולים לסכן את דיירי הבית ואת חיית המחמד. אך הדברת פרעושים טבעית עושה שימוש בחומרים טבעיים אשר אינם מסוכנים לבני האדם.  גם כאשר אתם מזמינים מדביר מקצועי המשתמש בחומרי הדברה טבעיים, חשוב לוודא כי כל חומרי ההדברה שבהם הוא משתמש מאושרים על ידי משרד הבריאות.

הדברת פרעושים טבעית – יתרונות וחסרונות

חומרי הדברה טבעיים עשויים מאורגניזמים המגיעים ממקורות טבעיים. הם הרבה יותר בטוחים וידידותיים לסביבה. הם אינם מהווים סכנה לבני האדם או לבעלי החיים ואינם פוגעים באיכות הסביבה.

הדברת פרעושים טבעית היא תהליך הרבה יותר בטוח למשתמש, למדביר, לחיית המחמד שפרעושים נטפלו אליה, לדיירי הבית ולסביבה. הדברה טבעית, ההדברה הירוקה, היא טרנד חם. בכל העולם עוברים המדבירים להשתמש בחומרים שאינם מסכנים את בני האדם, את בעלי החיים ואת הסביבה.

הדברת פרעושים טבעית מבוססת על חומרים טבעיים הפוגעים במערכת הנשימה של הפרעושים ובמערכת העצבים. כתוצאה מפעולת ההדברה חלה קריסה במערכת הנשימה של הפרעושים והם מתים כעבור זמן קצר.

מחזור החיים של הפרעושים הוא גלגול מלא. הנקבה מטילה ביצים, מהביצים בוקעות הרימות, אחר כך מגיעים הזחלים, הגלמים והפרעושים. הדברה יעילה של הפרעושים חייבת להיעשות בכל שלב ממחזור החיים. אם למשל נדביר את הגלמים ולא את הביצים, מחזור החיים יימשך, הביצים יתפתחו וייוצרו פרעושים חדשים. הדברת פרעושים טבעית תעכב את הגדילה של הפרעושים בכל שלב ממחזור החיים, תמנע את ההתפתחות וכך לא ייווצרו פרעושים חדשים.

להדברה טבעית יש גם חסרונות. זוהי הדברה יקרה יותר בשל המחיר הגבוה של חומרי ההדברה הטבעיים. גם חומרי ההדברה הטבעיים אינם מחזיקים מעמד זמן ממושך כמו חומרי ההדברה הכימיים, ולעתים תצטרכו לבצע מספר הדברות עד למיגור מוחלט של הפרעושים.

לאחר הדברת פרעושים טבעית אין צורך לעזוב את הבית. בכל מקרה יש לבקש הנחיות מדויקות מהמדביר המקצועי.

מניעה היא חלק בלתי נפרד מההדברה. אם יש לכם חתול או כלב בבית, רססו אותו באופן קבוע בחומר מיוחד נגד פרעושים. בקשו מהווטרינר המלצות על  אודות החומר המתאים לבעלי החיים שבביתכם.