הדברת פרעושים ירוקה

הדברת פרעושים ירוקה – הדברה בטוחה לאדם ולסביבה

הדברת פרעושים ירוקה משתמשת בחומרי הדברה בעלי רעילות נמוכה, חומרי הדברה שאינם מסכנים את דיירי הבית, חיית המחמד ואינם פוגעים בסביבה. בכל העולם, וגם בישראל, הדברה ירוקה היא טרנד לוהט, אך חשוב לדעת כי גם כאשר משתמשים בחומרי הדברה ירוקים, חובה לוודא האם החומרים שבהם משתמש המדביר מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות.

 

הדברת פרעושים ירוקה – הדברה בשלושה שלבים

כמו בכל הדברת פרעושים גם הדברת פרעושים ירוקה חייבת להיעשות בשלושה שלבים.

הפרעושים נצמדים לבעל החיים ומוצצים את דמו. בשלב הראשון יש להדביר את הפרעושים שנטפלו לבעל החיים. בשוק יש שמפו מיוחד ומסרק מיוחד להוצאת הפרעושים ותכשירים שונים. חשוב להתייעץ עם הווטרינר על אודות התכשירים המתאימים לכל סוג של בעל חיים.

השלב השני הוא הדברת הפרעושים בבית. לפני ש מבצעים את ההדברה יש לשאוב בעוצמה רבה את כל השטיחים, את בדי הריפוד ואת מקומות המרבץ של חיית המחמד. כדאי לשאוב בשואב אבק עם שקית ומיד לאחר השאיבה להשמיד אותה. את כלי המיטה, את הווילונות וכל מקום החשוד במגע עם הפרעושים יש לכבס בטמפרטורה גבוהה ולתלות לייבוש בשמש. קרני השמש משמידות גם הן את הפרעושים.

השלב השלישי הוא הדברת הפרעושים בחצר ושמירה על הניקיון כדי למנוע את חזרתם של הפרעושים.

הדברת פרעושים מקצועית תיעשה בכל אחד משלבי ההתפתחות של הפרעושים, ביצי פרעושים, רימות זחלים, גלמים ופרעוש בוגר. אם נשאיר, למשל, את הביצים, הם ימשיכו להתפתח, ימשיכו את הדור הבא של הפרעושים וייתרו את ההדברה שעשיתם.

הדברת פרעושים ירוקה משתמשת בחומרים מעכבי גדילה, חומרים אלו אינם מסוכנים לבני האדם, אך מעכבים את התפתחות הפרעושים בכל אחד משלבי מחזור החיים ומונעים את היווצרות הדור הבא.

חומרי הדברה ירוקה אינם מסוכנים לבני האדם. הם עשויים מחומרים עם רעילות מופחתת אשר פוגעות במערכת הנשימה של הפרעושים וגורמים למותם. הדברת פרעושים ירוקה אינה מאופיינת בריחות עזים ומסוכנים, תוכלו לחזור הביתה כשעה לאחר ההדברה. בכל מקרה, כדי למנוע אסונות, חשוב לבקש הנחיות מדויקות מהמדביר איך לנהוג לפני ההדברה ובמיוחד לאחריה.

כדאי לדעת כי הדברה ירוקה יקרה יותר בשל העלות הגבוהה של חומרי הגלם ומחזיקה פחות זמן מאשר הדברה בחומרים כימיים, אך על אף החסרונות, אל תוותרו על ההדברה הירוקה.