מדביר פרעושים

מדביר פרעושים – רק מדביר מקצועי ידע להדביר בהצלחה

אם אתם מתגרדים ומגלים על גופכם עקיצות עם אדמומית קלה מסביב, כדאי לכם למהר ולהזמין מדביר פרעושים. אומנם קיימים בשוק תכשירים שונים להדברת פרעושים, אך רק  מדביר פרעושים מקצועי ידע להדביר ולמגר את הפרעושים לצמיתות.

מדביר פרעושים – על התפקיד ועל ההדברה

כאשר אתם בוחרים מומחה בתחום הדברת הפרעושים חשוב לוודא כי הוא בעל רישיון וכי חומרי ההדברה שאתם הוא עובד מאושרים על ידי משרד הבריאות. כדאי גם לברר מהי אחריות שנותן המדביר ומהו התהליך במקרה שיש צורך בהדברה חוזרת.

מדביר מקצועי חייב להכיר היטב את אורח החיים של הפרעושים. הפרעושים מתרבים בתהליך של גלגול מלא. הנקבה  מטילה ביצים, הביצים מתפתחות לרימות, הרימות לזחלים ולגלמים ורק אז מגיעים הפרעושים.

הדברת פרעושים חייבת להתחשב בכל שלב בהתפתחות הפרעושים. הדברת הפרעושים הבוגרים בלבד, לא תהיה רלוונטית, אם הביצים, הרימות או הזחלים ימשיכו להתפתח וייצרו דור חדש של פרעושים.

לפני שאתם מזמינים מדביר פרעושים חשוב להכין הבית לקראתו. יש לשאוב, בשואב אבק בעל עוצמה גבוהה, את כל השטיחים, הריפודים ואת מקומות המרבץ של בעלי החיים. יש לכבס במים רותחים את כלי המיטה ואת כל הבגדים החשודים במגע עם הפרעושים ולתלות אותם בשמש לייבוש.

את כל החפצים בחדר יש לאסוף בפינת החדר. את  חפצי הילדים, משחקים ובעיקר בובות פרווה, יש לכסות ולנקות היטב לאחר תהליך ההדברה.

אם אתם גרים בבית עם גינה, פרעושים רבים נמצאים באדמה, יש צורך לחשוף את האדמה, לגרף את כל העלים, לזרוק את הגרוטאות ולבצע הדברה גם על האדמה החשופה.

חלק בלתי נפרד מההדברה של הפרעושים הוא המניעה. בקשו מכל מדביר פרעושים להנחות אתכם איך להימנע בעתיד מפרעושים חדשים בבית. יש להקפיד על שאיבת אבק באופן קבוע, רצוי לשטוף את הרצפה באקונומיקה ולמנוע מבעלי חיים זרים להיכנס לבית או לגינה.

את הפרעושים הנמצאים בפרוות בעלי החיים שבבית יש להסיר באמצעות תכשירים שונים, חשוב להתייעץ עם הווטרינר ולשמוע ממנו המלצות על אודות התכשירים המתאימים לחיית המחמד אשר בביתכם.