פרעושים

פרעושים – כל מה שצריך לדעת

פרעושים הם סוג של חרקים. הם מונים למעלה מאלפיים סוגים, אך בישראל מצויים רק כארבעים סוגים של פרעושים והפרעוש הנפוץ ביותר הוא "פרעוש החתול". אומנם, הפרעושים אינם מסוכנים, הם עלולים לעקוץ ולהטריד, אך במקרה שדיירי הבית סובלים מרגישות לאלרגיות שונות, הפרעושים עלולים להוות סכנה. בכל מקרה שבו אתם חושדים כי יש פרעושים בביתכם, עליכם להזמין מדביר מקצועי המכיר את כל שלבי ההתפתחות של הפרעושים וידע איך להדביר אותם בכל שלב כדי למנוע את "הולדת" הדור הבא.

נא להכיר – הפרעושים

תשעים וחמישה אחוז מהפרעושים הם טפילי יונקים וכחמישה אחוז מהם הם טפילי עופות. כדי לגדול ולהתפתח זקוקים הפרעושים לרמת לחות גבוה הנמצאת בדרך כלל בבתים, במאורות, במלונות ובמקומות המרבץ של בעלי החיים.

ברוב המקרים הפרעושים מהווים מטרד לפונדקאים. הם נצמדים אליהם וגורמים לגירוד וגם לעקיצות. אם אתם מזהים אדמומית מסביב לעקיצה, מרב הסיכויים כי נעקצתם מפרעוש ועליכם להזמין במהירות הדברה נגר פרעושים.

לעתים הפרשת הרוק שמפרישים הפרעושים עלולה לגרום לאלרגיות שונות, בדרך כלל הן מתבטאות בפריחה. במקרה של רגישות גבוהה לאלרגיה, עקיצת הפרעוש או העברת הרוק עלולה להיות מסוכנת.

פרעושים מעבירים מחלות. הדוגמה הבולטת להעברת המחלות היא מחלת הדבר. מחלת הדבר עלולה להיות מסוכנת מאוד לבעלי החיים ולעתים גם לבני האדם. הפרעושים  מעבירים גם טפילים מסוג תולעי סרט.

מחזור החיים של הפרעושים מכונה גלגול מלא. בתחילה מטילה הנקבה ביצים. נקבת פרעוש ממוצעת מטילה כשלוש מאות עד ארבע מאות ביצים בימי חייה, שמונה עשרה עד תשע עשרה ביצים בכל הטלה. את הביצים מטילה הנקבה במאורה או בקן של בעל החיים, אם תטיל הנקבה את הביצים בפרוותו של בעל החיים הם ינשרו על הרצפה או על מקום המרבץ.

הזחל מתפתח מהביצים לאחר כשלושה ימים ועד לשבועיים, תלוי בתנאי הסביבה ובטמפרטורה.

כיומיים לאחר תום השלב של פקיעת הזחל נוצר הגולם. תקופת גדילת הגולם משתנה ותלויה בטמפרטורה ובתנאים הסביבתיים.

הדברה מקצועית של פרעושים חייבת להיעשות בהתאם לכל שלב בהתפתחות הפרעושים. אם תדבירו רק את הפרעושים, את הביצים, הזחלים או הגלמים, הם יכולים להמשיך להתפתח ולגדול וליצור דור חדש של פרעושים.

כמו כן חברתנו מתמחה בכל הקשור לתחום הדברת נמלים בשיטות ידידותיות לסביבה.