פרעושים – כל התשובות לכל השאלות

פרעושים – כל התשובות לכל השאלות

הפרעוש הוא בעל חי קטן בגודל של מילימטר עד לחמישה מילימטר. הם מעדיפים לחיות באזורים אפלוליים וחשוכים וברוב המקרים לא ניתן לראות אותם, אך יש סימנים המעידים על הימצאות הפרעושים. אם יש לכם עקיצות באזור הבטן התחתונה והרגליים, אם יש לכם כתמי דם על המצעים במיטה, כנראה שיש לכם פרעושים.

פרעושים – כל מה שרצית לשאול

  • שאלה: איך אוכל לדעת אם לחיית המחמד שלי יש פרעושים?

נסו לסובב את בעל החיים על הגב ולהתבונן באזור הבטן. אם אתם רואים עקבות של נקודות שחורות וחמות הנראות כמו לכלוך, אלו הן הפרשות הפרעושים. אם ראיתם נקודות כהות צמודות לעור, אך רצות במהירות, אלו הם הפרעושים. גם אם ראיתם רק סימן אחד, הפרעושים כאן.

אם חיית המחמד מתגרדת באופן אובססיבי, אך אתם לא מזהים סימנים, כדאי לגשת לווטרינר לבדיקה מעמיקה.

  • שאלה: האם הפרעושים עפים?

לא, לפרעושים אין כנפיים ולכן הם לא יכולים לעוף, אך יכולת הקפיצה שלהם מדהימה. הרגליים האחוריות שלהם ארוכות וחזקות והן מאפשרות להם להתרומם לגובה עצום, בין עשרה סנטימטר ועד לגובה של פי חמישים מהגובה של עצמם.

  • שאלה: האם הפרעוש יעזוב מעצמו את בעל החיים שבו הוא מקנן?

לא. כאשר הפרעוש מוצא לו חיית מחמד המזינה אותו הוא יישאר שם עד שייאלצו אותו לעזוב. אם לא נגרש את הפרעוש מהחיה הוא יקנן בה, יזדווג, יטיל ביצים ויפתח מושבה שלמה של פרעושים.

  • שאלה: האם הקולרים נגד הפרעושים יעילים?

כן, אך רק בשילוב עם חומרי הדברה אחרים.

  • שאלה: האם השימוש במסרק נגד פרעושים יעיל?

כן. המסרק נגד הפרעושים הוא אחד הכלים היעילים להוצאת פרעושים מחיית המחמד, אך החיסרון הוא שיש להוציא את הפרעושים אחד אחד ועם הרבה סבלנות. השימוש במסרק מתבצע אחרי הרחצה וכדאי לשלב אותו עם טיפות מיוחדות ששמים על העורף של בעל החיים לאחר הסירוק.

  • שאלה: זיהיתי על עצמי עקיצת פרעושים מה עליי לעשות?

עקיצת הפרעוש אינה מסוכנת לרוב האנשים מלבד לאנשים בעלי אלרגיות. אם יש לכם אלרגיה לעקיצת פרעוש, יש לפנות מיד לרופא לקבלת טיפול. אם אין לכם אלרגיה, נסו לא להתגרד כדי למנוע זיהום והרגיעו את המקום באמצעות משחת אלוורה או הנחה של קוביות קרח על מקום העקיצה. הקרח מצמצם את זרימת הדם וגם את תחושת הגירוד.