ריסוס נגד פרעושים

ריסוס נגד פרעושים – להגן על בעלי החיים ועל בני האדם

לא רק בעלי החיים סובלים מפרעושים, גם בני האדם. הפרעושים עוקצים, גורמים לגירוד ומעבירים מחלות. אם האדם הנעקץ על ידי הפרעושים סובל מאלרגיה, עקיצת הפרעוש, במקרים קיצוניים, עלולה להיות קטלנית. בכל מקרה שבו אתם מתגרדים ומגלים על הגוף עקיצות אשר מסביבן יש אדמומית קלה, חשוב להזמין מיד ריסוס נגד פרעושים.

ריסוס נגד פרעושים – חמישה דברים שחשוב לדעת

הדברת פרעושים היא אחת ההדברות הקשות. הפרעושים מתרבים בקצב מהיר, הם יכולים להכפיל או להשליש את עצמם בתוך חודש אחד.

מחזור החיים של הפרעושים הוא גלגול מלא. מהביצים בוקעות הרימות, הן הופכות לגלמים אשר מהם בוקעים הפרעושים הבוגרים. לכל שלב במחזור החיים יש תקופה שונה בהתאם לתנאי הסביבה. ריסוס נגד פרעושים חייב להיעשות מתוך התחשבות בכל שלב ממחזור החיים של הפרעושים. יש להדביר את הפרעוש הבוגר, את הביצים, את הרימות ואת הגלמים כדי לא לאפשר היווצרות של דור פרעושים חדש.

ריסוס נגד פרעושים עושה שימוש בחומרי הדברה שונים ובניהם חומרים מעכבי גדילה. אלו החומרים אשר מונעים מהפרעושים בשלבים שונים של מחזור החיים, ביצים, רימות וזחלים, להתפתח. אם לא משלבים חומרים מעכבי גדילה עלולים הזחלים, הגלמים או גם הביצים להמשיך להתפתח ולגדול ושוב נסבול ממכת הפרעושים.

לפני שמבצעים ריסוס נגד פרעושים יש לשאוב את האבק בשואב אבק בעל עוצמה חזקה בכל מקום שבו עלולים להימצא הפרעושים. בדרך כלל המקומות האהובים עליהם הם שטיחים, בדי ריפוד, מקום המרבץ של חיית המחמד בבית, בווילונות ובמיטה. יש לכבס במים רותחים את כלי המיטה ואת הבגדים החשודים במגע עם הפרעושים ולייבש אותם בשמש. גם קרני השמש החזקות משמידות את ביצי הפרעושים.

בעולם יש כמאתיים סוגים של פרעושים וכולם  טפלים לבעלי החיים ומוצצים את דמם. פרעוש החתול הוא סוג הפרעוש הנפוץ ביותר בישראל. הוא אינו נטפל רק לחתולים ולכלבים, אלא גם לחולדות, לארנבים, לצבועים ולתנים.

כדי לבצע בהצלחה את הדברת הפרעושים יש להדביר גם את הפרעושים המצויים בפרוות בעל החיים. בשוק קיימים תכשירי הדברה שונים, אך חשוב להתייעץ עם הווטרינר על אודות  החומרים המתאימים לכל סוג של בעל חיים.