ריסוס פרעושים

ריסוס פרעושים – הדרך היעילה להיפטר מהפרעושים, ולתמיד!

פרעושים הם טפילים הנצמדים לבעלי החיים ומסוגלים לעקוץ גם את בני האדם. אם אתם מתגרדים ללא סיבה ומגלים על גופכם עקיצות המלוות באדמומית קלה מסביב לעקיצה, זה הסימן כי פרעושים מצויים בביתכם ויש להזמין מיד מדביר מקצועי ולבצע ריסוס פרעושים. חשוב לדעת כי בשוק יש תכשירים רבים של ריסוס נגד פרעושים, אך רק מדביר מקצועי ומיומן ידע לפתור את הבעיה לצמיתות.

 

ריסוס פרעושים – איך להתכונן לקראת הריסוס?

לפני בוא המדביר יש לשאוב את כל השטיחים, הריפודים כלי המיטה ושטיחי המרבץ של חיית המחמד בשואב אבק בעל עוצמה גבוהה. לאחר השאיבה, רצוי להוציא את כל הפריטים שנשאבו למקום שבו יש שמש ישירה כי גם קרני השמש מסייעות בהשמדת הפרעושים.

באחת מפינות הבית יש לרכז את כל מצעי המיטות ואת כל בובות הפרווה של הילדים. לאחר הריסוס יש לכבס אותם בטמפרטורה גבוהה ולתלות לייבוש בשמש.

אל תשכחו את בעלי החיים. סביר להניח כי בפרוותם מצויים פרעושים רבים. ריסוס פרעושים נגד בעלי החיים יכול להתבצע באמצעות חומרי הדברה שונים המצויים בשוק, חשוב להתייעץ עם הווטרינר על אודות החומר המתאים.

אם אתם בעלי גינה או חצר, אתם חייבים לבצע ריסוס פרעושים גם בגינה או בחצר. הפרעושים מצויים בתוך האדמה, לכן לפני הריסוס יש לנקות את הגינה, לפנות את כל הגרוטאות, לגרוף את העלים ולנכש עשבים כדי לחשוף את כל המקומות באדמה שבהם מצויים הפרעושים.

אם גם השכנים שלכם סובלים ממכת פרעושים, סביר להניח כי זו בעיה אזורית ועליכם לערב את הרשות המקומית ואת המשרד לאיכות הסביבה.

 

ריסוס פרעושים – כמה טיפים ועצות טובות

לפני שאתם מזמינים ריסוס נגד פרעושים חשוב לברר עם המדביר האם הוא עושה שימוש בחומרי הדברה המאושרים על ידי משרד הבריאות.

מניעה היא חלק חשוב בכל הדברה ובכל ריסוס נגד פרעושים. חשוב למנוע הידבקות של חיית  מחמד מבעלי חיים זרים, להקפיד על ניקיון של מקומות המרבץ, לשאוב באופן קבוע את השטיחים והריפודים ולשטוף את הבית עם אקונומיקה בריכוז גבוה. לעתים תידרשו להזמין ריסוס חוזר.